Plecaki mnóstwo rodzajów

Jazda na rowerze to nie tylko sport czy sposób na weekendową rekreację, ale też dla wielu osób najlepszy możliwy sposób podróżowania. Dalekie wyprawy rowerowe są bardzo ciekawą formą turystyki i mają coraz więcej miłośników.

Osoby wybierające się w taką podróż zastanawiają się często, w co się spakować. Pytanie brzmi: wybrać klasyczne sakwy na rower, czy może plecaki turystyczne? Oba rozwiązania mają swoje zalety. Sakwy nie obciążają kręgosłupa, dzięki czemu można w nie zapakować znacznie więcej, nie odczuwając ciężaru.

Chętnie dokonują zakupu plecaki turystyczne, które zwiększają ich mobilność i pozwalają biegać z pociechą czy wyruszać z nim na krótkie wycieczki lub choćby po prostu uczestniczyć w różnych miejskich atrakcjach. Plecaki turystyczne przeznaczone dla młodych mam to przede wszystkim tak zwane plecaki miejskie.

Tego rodzaju plecaki turystyczne projektowane są z myślą o cyklistach i uwzględniają sylwetkę oraz wygięcie kręgosłupa. Często wyposarzone są w elementy odblaskowe – to drobiazg, ale znacząco zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Plecaki turystyczne dedykowane do uprawiania biegów charakteryzują się specyficzną konstrukcją. Zwykle sa bardzo wąskie, by nie krępować ruchów i nie zwiększać powierzchni oporu powietrza. Typowa dla plecaków tego rodzaju jest też niewielka pojemność, bo zazwyczaj służą do transportu tylko drobiazgów niezbędnych w czasie treningu lub zawodów.

Chodzi o to, by były używane na co dzień, a nie na długie wyjazdy. Plecaki turystyczne przeznaczone dla tej grupy muszą mieć przede wszystkim świetny system nośny, który pozwala zmieniać rozkład ciężaru i odciążać poszczególne odcinki kręgosłupa, który często u młodych mam jest nadwyrężony.

Sakwy tyle i przednie pozwalają równomiernie obciążyć rower. Jednak bagaż w sakwach jest przyczepiony do roweru, wiec zmniejsza mobilność, bo nieraz pozostawianie go wraz z rowerem może być ryzykowne. Plecak turystyczny świetnie nadaje się na wyprawy rowerowe, o ile wybierzesz model dedykowany dla rowerzystów.

Fashion na aktywne macierzyństwo i generalnie aktywne rodzicielstwo sprawiła, że mamy stay się bardzo atrakcyjną grupą docelową dla producentów sprzętu sportowego. Dziś młode mamy nie są już statecznymi matronami spacerującymi z wózkiem.

Tags:

Comments are closed.