Duszniki-Zdrój – Miasto uzdrowiskowe

W dusznikach turysta bądź kuracjusz znajdzie mnóstwo wspaniałych szlaków turystycznych które sprawią dużo radości podczas wielogodzinnych wędrówek na łonie natury. Najprostszą sprawą do załatwienia przed wyjazdem uzdrowiska są noclegi w dusznikach.

Duszniki-Zdrój gdzieś pomiędzy dziesiątym a dwudziestym pierwszym wiekiem w rejonie miasteczka wykonano drewnianą warownię, była to siedziba tego czasu władców i właścicieli dóbr, którzy pochodzili z rodu Panowiców.

Duszniki aktualnie jako miasto i gmina uzdrowiskowa która znajduje się w województwie dolnośląskim. Należy natomiast do powiatu Kłodzkiego. Historia mówi że miejscowość ta znajdowała się w hrabstwie kłodzkim położonym w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej która oddziela góry orlickie od gór bystrzyckich.

Noclegi Duszniki Zdrój są dostępne dla turystów, nie powinno być problemu z załatwieniem kwatery dla siebie. Duszniki jako miasto położone w pobliżu Zieleńca czyli miasteczka narciarskiego w zimie są w stanie zakwaterować narciarzy korzystających z zimowego szaleństwa na nartach. Godne polecenia są noclegi sudety z racji na niską cenę i dobre warunki do wypoczynku (noclegi duszniki).

Drewnianą budowlę z czasem zastąpiona murowanym zamkiem z bardzo wysoką wieżą. Podczas wojen religijnych budowla została przejęta przez husytów. W 1560 roku został on opuszczony i popadł w ruinę. Do dziś można zobaczyć pozostałości po murach i wieży.

Połowa czternastego wieku przyniosła rozwój hutnictwa żelaza w duszniki zdr. Wzmiany o powstaniu miasta pochodzą z 1324r. Prawa miejskie otrzymało w wyniku lokacji na prawie niemieckim. Zyski czerpane były przede wszystkim z handlu i składowania towarów przewożonych szlakiem handlowym z czech na śląsk.

Atrakcje duszniki zdrój: Głównymi atrakcjami dusznik jest oczywiście dworek chopina. Gmina uzdrowiskowa do której przyjeżdża mnóstwo kuracjuszy przyciąga swoim urokiem i zapewnia prawdziwą odskocznie od zahukanych dużych miast w których ciszy i spokoju człowiek nie uraczy.

Tags:

Comments are closed.