Vilcacora – zioła z Peru

Amazońskie Andy oraz otaczająca je dżungla to najczystsze tereny ziemi. Stąd tez pochodzi niezwykła moc roślin rosnących na tym obszarze. Indianie zamieszkujący tereny Amazonii i And od wielu wieków z powodzeniem stosują rosnące tam zioła w medycynie tradycyjnej. Odkrywcą ziół peruwiańskich dla naszej cywilizacji był ojciec Szeliga, polski salezjanin pochodzący z Tych.

Są to najmłodsze na ziemi obszary pod względem ukształtowania tektonicznego i dlatego nieustannie aktywne, co ma wpływ na bardzo dużą zawartość cennych minerałów i pierwiastków, co ma przełożenie na moc roślin peruwiańskich stosowanych i uznanych przez ziołolecznictwo. Fitoterapeuci na całym świecie z powodzeniem stosują zioła peruwiańskie do walki z najcięższymi chorobami, nawet uznawanymi przez medycynę farmakologiczna za nieuleczalne.

Na podstawie zdobytej wiedzy ojciec Szeliga opracował kuracje ziołowe zawierające w swoim składzie kilka ziół. Narodziła się w ten sposób swoista metodologia – która mówi, że podstawą jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Działanie kuracji daje radykalne i niezawodne rezultaty, nieznane medycynie akademickiej – wyleczenie nawet z takich chorób, które na dzień dzisiejszy uznaje się za nieuleczalne. Zioła peruwiańskie doskonale radzą sobie również z przewlekłymi schorzeniami takimi jak: nadciśnienie, wysoki cholesterol, reumatyzm, zaparcia czy prostata.

Medycyna akademicka zaczyna stopniowo zwalniać miejsca medycynie naturalnej. Być może przyczynią się do tego również odkrycia i dokonania Polaków m.in. naszego rodaka, misjonarza z Peru. ojca Edmunda Szeligi, który poznał tajemnice medycyny tradycyjnej amazońskich Indian. Zapewne przełoży się to do naszego lepszego samopoczucia.

Tags:

Comments are closed.