Wybieramy serwer

Mnóstwo młodych webmasterów poważnie planujących założenie własnego portalu internetowego w okamgnieniu stawia na serwery dedykowane. Ludzie ci prognozują, że spektakularny rozwój ich usługi internetowej w te pędy sprawi iż serwer vps przestanie być odpowiedni. Ale czy jest sens w porywaniu się z karabinem na mysz? Acz może jest to złe określenie – nie twierdzimy rzecz jasna z wyprzedzeniem, że Twój biznes w sieci zatrzyma się w miejscu.

Niemniej jednak prawda jest taka, iż dla większości początkujących serwery vps to najlepsza formuła.
Nabywając serwer dedykowany należy liczyć się ze znacznie kosztowniejszym miesięcznym utrzymaniem, A tego wielu początkujących nie będzie w stanie udźwignąć. A nawet jeśli – dlaczego wyrzucać pieniądze w błoto, jeśli parametry serwera vps są w stanie usatysfakcjonować również oczekujących więcej? Jeśli ciągle nie jesteś przekonany, najpierw zaplanuj swoją witrynę. Z gotowym projektem, firma hostingowa poradzi Ci, który serwer będzie najbardziej odpowiedni.

Jeżeli nie jesteś obeznany z prawidłami zarządzania serwerem, bezspornie najpewniejszą opcją stanie się managed vps – administracją Używanego przez Ciebie serwera zaopiekuje się się wykwalifikowany pracownik firmy prowadzącej hosting. Jeżeli jednak preferowałbyś posiadać kompletną bezpośrednią kontrolę nad serwerem, wykup root vps. W tym wariancie możesz bezpośrednio zarządzać swym serwerem, konfigurować go wedle fantazji oraz wdrażać nowe aplikacje.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.