kredyt refinansowy obniza Nasze raty

W terazniejszych trudnych czasach idealnym sposobem dla wielu mlodych ludzi na zakupienie własne lokum jest zaciagniecie pozyczki hipotecznego. Mimo, iż jest to tak popularne rozwiązanie finansowe umozliwiajace nam na realizacje swoich marzeń, to nie wszzyscy korzystajacy wiedza co dalej musi z nim zrobic?

Z doświadczenie wiem, że każdy kredytobiorca zaciągnął kredyt mieszkaniowy juz po dwoch latach, powinien z ponownie umowic sie z doradca kredytowym i sprawdzić możliwość refinansowania, czyli przeniesienia swojego kredytu do innego banku na lepszych warunkach.

Powody do polepszenia warunków kredytowych dla Nas oferowanych przez bank może być mnóstwo: chociażby polepszenie naszej sytuacji finansowej, wzrost wartości nieruchomości. Jest jeszcze wiele innych powodow dla ktorych banki moga zaproponowac nam nowe warunki kredytu. Najlepiej spotkać sie z doradca kredytowym i poznac szczegoly nowego kredytu. Moze okazac sie, iz uda Ci sie zaoszczedzic nawet do 400 zlotych miesiecznie.

Sprawa z reguły wygląda tak: bierzemy kredyt w banku, kupujemy chata i spłacamy kredyt przez 30 lat, a tak być musi… ogolnie zaciągnięcie pozyczki hipotecznego to tylko początkiem naszej “przygody” z doradcą kredytowym ewentualnie przynajmniej dla niewielu z Nas. Dla wszystkich, ktorzy staraja sie dbać o dobro swoich finansów domowych i nie pozostawiają swojej przyszłości losowi…

Niby mało prawdopodobne, aby przez ten rok coś się zmieniło. Otóż tak samo byłem zaskoczony, gdy rok temu gdy zaczynałem swoją przygodę z doradztwem finansowym sprawdziłem możliwości refinansowania kredytu moich rodziców, a efektem tego refinansowania było zmniejszenie raty o 400 zł miesięcznie. Czy to dużo? Sam/a oceń… Według mnie nie ma się nad czym zastanawiać, ale decyzja należy do Was. Jeśli Was nie przekonałem to szkoda, jeśli natomiast chociaż zaciekawiłem to bardzo dobrze.
Gorąco zachęcam do spotkania ze swoim doradcą finansowym

Tags:

Comments are closed.