Parasole,rolety zew. + pozostałe

Zadanie parasola? Parasole zabezpieczają przed słońcem i wilgocią. Najważniejsza dla parasola jest rozmiarowość, bo czym większe, tym większy cień tworzą. Kształt parasola ogrodowego może mieć kształt zarówno prostokąta jak i wieloboku. Niektóre rodzaje wyposażone są w kominek przeciwwietrzny umożliwiający wypływ masy powietrza przy silnym wietrze. Maszt, czy też noga parasola może znajdować się w środku czy też stać z boku nie blokując powierzchni pod parasolem.

Zarówno żaluzje, jak i rolety produkowane są z materiałów poliestrowych lub PCV w sporej liczbie kolorów i faktur. Najbardziej rozpowszechnionym materiałem tekstylnym jest poliester (ewentualnie poliester z domieszką bawełny) oraz włókno szklane. W Polsce dostępne jest ponad sto designów żaluzji pionowych i rolet materiałowych, każdy w średnio ośmiu kolorach.

Jednym z najciekawszych ostatnich trendów przy urządzaniu wnętrz są rolety z nadrukiem, czyli obrazki, rysunki, motywy graficzne, znaki firmowe, loga, hasła reklamowe oraz wiele innych umieszczone na rolecie. Zastosowanie nowoczesnych technik umożliwia precyzyjny nadruk na tkaninach. Rolety mogą posiadać jedynie rurę nawojową i mechanizm do zwijania lub kasetkę z prowadnicami do pełnego zaciemniania.

Rolety zewnętrzne oferują szeroki wachlarz rozwiązań, umożliwiający użycie rolet zewnętrznych na każdym etapie budowy lub unowocześniania budynku oraz bogatą gamę kolorystyczną, stanowiąc jednocześnie nowoczesny element ozdobny elewacji i okien.

Żaluzje pionowe to idealne rozwiązanie tak do domu jak i do biura. Mogą one służyć jako ochrona przeciwsłoneczna oraz np. do przedzielania pomieszczeń czy stanowisk pracy. Przeznaczone są do zakrywania dużych powierzchni. Szczegółowo opracowany mechanizm żaluzji pionowych pozwala na długotrwałą i przyjemną eksploatacje.

Rolety zewnętrzne wykonane są z wysokogatunkowego aluminium, a pancerz rolety z taśmy aluminiowej wypełnionej pianką poliuretanową. Stanowią element elewacji budynku, który chroni nas przed pogodą oraz przed nieproszonymi gośćmi.

Jeśli chodzi o żaluzje wewnętrzne występują one jako: aluminiowe, drewniane lub materiałowe. Nadające się do wszystkich typów okna, także gdy jest ono uchylne. Wszechstronność rozwiązań a także ich mnogość stanowią o sporej popularności żaluzji, nie tylko jako elementu ozdobnego.

Tags:

Comments are closed.