Montaż telewizora

Korzystając w szkole, biurze albo innej instytucji z dużego monitora albo telewizora, na ogół jest on zamontowany na ścianie lub suficie. Niekiedy warto jednak rozważyć zastosowanie urządzenia, jakim jest stojak na telewizor. Na ogół sprzęt taki składa się z dość ciężkiej, solidnej podstawy i wspornika do którego zamontowany jest ekran.

Bardziej zaawansowane stojaki na telewizor, mogą być wyposażone w półkę, na której można postawić notebooka, stacje do wideokonferencji, albo odtwarzacz video. Nad monitorem można zainstalować półkę na kamerę. Stojaki tv umożliwiają instalację jednego, dwóch, trzech a nawet większej ilości monitorów.

Podstawowa zaleta, jaką posiada stojak tv w porównaniu z nawet najbardziej zaawansowanym uchwytem ściennym lub sufitowym, to mobilność. Stojaki na tv najczęściej mają podstawę wyposażoną w kółka. Pozwala to na relatywnie łatwe przemieszczanie całego sprzętu, pomiędzy pomieszczeniami w których ma się odbywać prezentacja, bądź umieszczeniu go w zamknięciu, gdy nie jest używany.

Na rynku są dostępne stojaki lcd o bardzo różnych cenach oraz standardzie wykonania. Najtańsze są produkty z dalekiego wschodu, jednak ich poziom wykonania, jakość materiałów i powłok lakierniczych, co za tym idzie trwałość, mogą budzić zastrzeżenia. Ceny tego typu stojaków wahają się w granicach od kilkuset do 1300 – 1400 zł.

Jeżeli zależy nam, aby stojak do telewizora posłużył nam dłużej, warto dołożyć kilkaset złotych i nabyć stojak polskiego producenta, firmy Edbak. Stojaki są bardzo starannie wykonane i wykończone. Wszystkie elementy są dobrze dopasowane i pozwalają na łatwą regulacje oraz demontaż.

Instytucje które bardzo dbają o prestiż i posiadają odpowiednie środki, mogą zakupić stojaki czołowych światowych producentów: Vogels, Chief, Sms które cechuje b.wysoka jakość i nowoczesny design. Stojaki mogą być wyposażone w sterowany pilotem system regulacji wysokości ekranu, własny system audio itp.

Wybierając stojak na telewizor, powinno się zwrócić uwagę na jego nośność, na obsługiwane przez niego rozstawy otworów mocujących oraz czy wysokość na jakiej będzie umieszczony telewizor nam odpowiada. Warto też sprawdzić, czy oferowany stojak posiada wszystkie elementy konieczne do zamontowania telewizora. Niektóre stojaki wymagają oddzielnego zamówienia elementu pozwalającego na zawieszenie ekranu.

Tags:

Comments are closed.