busy do Niemiec

Zgodnie z historii, pod basta lat 50. Hitchcock zobaczył, że wielu niskobudżetowe filmy zostały zyskuje wielu odbiorców; znając wady w tych filmach, postanowił posmakować uczynić niskobudżetowy klisza a zauważyć, co się stało, jak w jego słowach ” ; kompetentny reżyser “ma niską filmu budżetowego. Rezultat był “Psycho”.
Luźno bazujący na powieści Roberta Blocha o tej samej nazwie, “Psycho” jest bez zarzutu wykonane Celuloid nieomalże w każdym aspekcie, natomiast pokazuje ideał techniki Hitchcocka. Sława był w tym czasie u szczytu swej sztuki.
Scripwriter Joseph Stefano sprawia, inne tryb aż do powieści Blocha oraz opowiada historię Marion Crane, kobiety, która w impulsywnym akcie kradnie 40.000 dolarów dolarów od czasu niej boss;. w ucieczce, spędza nocna pora w Bates Motel, przeciwnie wyszukać chmurny sekret, który ukrywa właścicieli, Norman Bates oraz jego rodzicielka
Sporządzono o budżecie 800.000 dolarów, “Psycho” jest do głębi pomyśla przewóz osób ny jako nigdy nie idzie nadmiernie w oddaleniu od czasu tego, co udaje się poczynić. Hitchcock współpracował do Stefano, ażeby mieć pojęcie całkowicie, jaki gatunek poczęstować miał zamierzenie dokonać.
Nakręcony w czerni tudzież bieli, w czasie, gdy był nuże zabarwienie przewodni format danych, przeszywający kontrast pośrodku światłem tudzież ciemnością jest piękna wzmianka co leży ukryte Bates Motel.
Janet Leigh tudzież Anthony Perkins, Marion a Norman r., dają doskonałe wyniki w swoich rolach. Perkins prosto z mostu dominuje natura Norman oraz jest oczywiste, po co był lanego typu kiedy Bates, jego zdolność produkcyjna zaś natura jest owszem akuratnie rozwiniętej za pomocą skrypt, jaki jest niemożliwe, żeby nie czuć empatię gwoli niego.
Wiele słów wolno iżby zapisać o Psycho, atoli ogół, co należy stwierdzić, iż ten klisza pokazuje, co filmowa jest. Doskonała związek sztuki tudzież rozrywki. W tym momencie, po parodie multum, homages a sequele, klisza dalej zachowuje swoją multum zaś owo jest pewność siebie niejaki spośród filmów, każdy gość na świecie winien dojrzeć chociaż trafienie. 10/10. Masterpiece.

Tags: , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.