Pozycjonowanie stron www

Współczesna reklama stron internetowych na stałe przenosi się do sieci. Przyczyną tego są nie tylko dużo większe możliwości reklamowanie biznesu, ale również efektywność połączona ze stosunkowo niskim kosztem. W tym rozwiązaniu zdecydowanym numerem jeden jest bezkonkurencyjne seo.

Pozycjonowanie stron internetowych zmienia się wraz ze zmianami algorytmu wyszukiwarki Google. Efektywne seo jest więc procesem ciągłym, ale i obowiązkowo współpracującym z danymi realiami. Niezmiennie głównym aspektem, który ma największe znaczenie w ustalaniu organicznych wyników przez wyszukiwarkę pozostaje liczba jakościowych linków do danej strony – rzecz jasna pozycjonowanej. Sposób na zdobycie linków w sieci jest coraz więcej, najważniejszym jednak elementem jest wartość linków zwrotnych. Najczęściej odnośniki pozyskuje się ze stron, które umożliwiają szybkie i sprawne zdobycie backlinków. Taka strona to np. katalog stron, czy popularny precel – presell page. Te dwa rodzaje stron w ostatnich kilku latach stanowiły podstawowe źródło pozyskiwania linków. Dają one możliwość dodania wpisu do odpowiadającej nam kategorii, na przykład Biznes, Budownictwo, Dom, Finanse, Reklama, Turystyka, Tłumaczenia, Ubezpieczenia czy Zdrowie i uroda. Innym sposobem pozyskania sporej ilości backlinków były i są dalej tzw. systemy wymiany linków.

Podstawowa zmiana, która zaszła w ciągu kilku lat i która ma główny wpływ na pozycjonowanie witryny internetowej to stopniowe przechodzenie z ilości w jakość pozyskiwanych odnośników.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.