Foliowanie karoserii

Montaż folii wykonujemy na mokro, spryskując zarówno samą folię od strony kleju, jak i powierzchnie oklejanego elementu, po czym za pomocą gumowej wyciskaczki usuwamy powietrze oraz płyn (woda zmieszana np. z szamponem Bambino w proporcji 5ml szamponu na 1 litr wody) znajdujący się po między folią a oklejanym elementem. Zaletą folii Paint Protection Film jest możliwość wielokrotnego podniesienia folii i poprawienia ewentualnych błędów w montażu, należy pamiętać o każdorazowym spryskaniu płynem powierzchni pomiędzy folią a oklejanym elementem. Po zakończeniu oklejenia danego elementu karoserii wycieramy powierzchnie miękkimi ręcznikami papierowymi w celu jej osuszenia.

Podstawowym warunkiem przed przystąpieniem do montażu folii jest bardzo dokładne umycie pojazdu, lub miejsc gdzie będzie montowana folia. Wszelkie pozostawione nieczystości na lakierze będą widoczne pod folią oraz spowodują złą jakość wizualną oklejanego elementu. Pierwszym krokiem jest wycięcie formatu danego elementu karoserii zachowując niewielki nadmiar. Przy elementach mniej skomplikowanych można wyciąć element bezpośrednio z folii lub za pomocą wcześniej przygotowanego szablonu.

Dodatkowym atutem folii samochodowych są jej funkcje typowo użytkowe. Większość folii zatrzymuje do 99% szkodliwego promieniowania UV, przez co chronią wnętrze samochodu, tapicerkę oraz pozostawione przedmioty przed odbarwieniem. Wspomagają działanie klimatyzacji w upalne dni blokując do 70% całkowitej energii słonecznej. Pozwalają na komfortowe podróżowanie poprzez zredukowanie do minimum efektu olśnienia świetlnego oraz oślepiania przez inne pojazdy. Zwiększają bezpieczeństwo – szkło pokryte folią jest bardziej odporne na stłuczenia.

Foliowanie pojazdu na wolnym powietrzu nie powinno się odbywać w temp. poniżej 5 o C oraz wilgotności powietrza powyżej 60%. Aby zminimalizować ilość zanieczyszczeń (kurz, pył, prusza), które mogą dostać się pod folię, montaż najlepiej wykonywać w pomieszczeniach zamkniętych (garaż, hala).Pierwsze mycie pojazdu po ok. 7 dniach od zakończenia montażu folii Paint Protection Film.

Agencja AMK od blisko 15 lat, oferuje folie okienne, auto folie oraz narzędzia do montażu folii. W sprzedaży posiadamy wysokiej klasy folie w systemie AMKAFOLIE®, uzupełnieniem oferty są folie w systemach Armorlite i Sun-Gard / Glas-Gard. Dodatkowym atutem jest zwiększenie dostępności zakupu poprzez stworzenie profesjonalnego branżowego sklepu internetowego www.amkafolie.pl

Tags:

Comments are closed.