Piękne wykończenia mieszkań

Wiele osób woli rozwiązania klasyczne. Proste drzwi oraz klamki, skromne meble, ewentualne “szaleństwa” zostawiają na tapetę lub farbę. A może “zaszaleć” przez inne elementy? Co powiecie na klamki z kryształami? Wielu twierdzi, że to przesada. Podchodząc do tego racjonalnie- jeśli takie klamki są produkowane, musi być na nie popyt. To jedynie potwierdzenie faktu, że o gustach się nie dyskutuje.

Dopieszczania mieszkania nie są łatwe i wymagają długotrwałego planowania. Szukając klamek do nowych drzwi niewielu ludzi szuka ich wg marek, a raczej wg modeli. Niewielu ludziom też mówi cokolwiek słowo tupai, olivari. Nie ważne czy mamy w domu klamki tupai czy klamki olivari powinny one pasować do wystroju i tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami domu.

Internet bywa pomocny w każdej sprawie. Jednak planując budowę warto wybrać się na targi budowlane by dowiedzieć się jakie są nowości. Zaczynając od cegłówek, przez okna, sięgając aż po klamki. Poznań to polskie miasto, które słynie z organizacji targów z różnych branży. Warto więc zagłębić się w ten targowy świat i zapoznać się z panującymi trendami w budownictwie i dekoratorstwie. Z pewnością będzie to świetna lekcja.

Nie powinno być tak, że klamka nie pasuje do karnisza, a poduszki do sofy. Przy remoncie trzeba wszystko szczegółowo zaplanować i rozważyć, co do czego będzie pasowało. Możemy mieć najlepsze klamki włoskie w naszych drzwiach ale nie będą one cudownie wyglądały gdy nie będą się one komponowały z innymi elementami. Fundamentalna zasada: diabeł tkwi w szczegółach. Ładna tapeta na ścianie nie uratuje tej sytuacji.

Pamiętajmy że często drobnostki mogą znacznie wpływać na ogólną prezencję. Pośród takich rzeczy należy wyróżnić klamki do drzwi, firany, poduszki, karnisze, ramki. Czasem nie potrzeba gruntownego remontu, gdy chcemy zmienić coś w naszym domu. Elementów te możemy poszukiwać w internecie wprowadzając hasła typu: klamki m&t. Wymaga to od nas znajomości firm. Może lepiej wybrać się na targi?

Tags:

Comments are closed.