Porady dotyczące zakupu telewizorów

Zdecydowanie na starcie należy usunąc z listy telewizor kineskopowy do oglądania telewizji, ponieważ zajmują dużo powierzchni, a przy tym są zbyt energo chłonne. Jednocześnie generują bardzo dużą ilość promieniowania, przez co niszczą wzrok znacznie szybciej niż inne ekrany. Oczywiście, te dzisiaj już niemodne telewizory maj też kilka plusów porównując je z bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. Są to: najszerszy kąt widzenia bez utraty jasności oraz duża liczba odcieni prezentowanych kolorów.

Być może jesteś jedną z osób, które bez telewizora wolą patrzeć na filmy pokazywane z projektora.
Projektory DLP są ciekawym rozwiązaniem. Obraz zmienia się płynnie z częstotliwością 60 Hz. Niestety, póki co nie jest on dzisiaj dostatecznie zadowalający. Największy problemdyskomfort sprawia projektorom wyświetlanie ciemnych kolorów, wydaje się on szary i rozmyty. Być może temat ten zostanie dopracowany, ale obecnie, jeżeli tylko zależy nam na jakości, lepiej zwrócić się w kierunku bardziej klasycznychstandardowych konstrukcji.

Najpopularniejszym typem telewizorów jest LCD, zdarzają się wśród nich dwa typy matryc pokazująch. Matryce pasywne, w których dynamiczny obraz może być rozmyty i mogą występować na nim smużenia, oraz aktywne – brak efektu migotania. Jedną z błędów technologii LCD jest mały kąt widzenia niż w ekranach CRT czy plasmowych, jednak w panelach zbudowanych w technologii IPS różnica ta jest niewielka. Wadą jest też znacznie gorsze pokazywanie czarnego koloru, który reprezentowana jest przez wyłącznie podświetlania danych fragmentów matrycy, jednak nawet zgaszone piksele częściowo przepuszczają światło. Największym plusem telewizorów LCD jest ich koszt są o wiele tańsze od paneli plasma.

W olbrzymich pomieszczeniach genialnym rozwiązaniem jest użycie paneli plazmowych. Generują one wysoką jakość obrazu również płynnie generują dynamiczne sceny o wysokiej rozdzielczości. Tego typu ekrany posiadają wiele wad. Jednym z konkrentnych problemów jest zostawianie znaczków na ekranie, w szczególności, gdy obraz jest statyczny. W nowszych modelach zastosowuje się technologie, których zdarza się pozwalają usunąć tą wadę. Telewizory te bywają również bardziej energochłonne oraz podatniejsze na zniszczenia mechaniczne od innych typów wyświetlaczy. Naprawa często bywa nieopłacalna ze względuz powodu na unikalne części i technologię montowania.

Zanim zaczniemy dopasowywać osiągi, powinniśmy się zastanowić, jaki telewizor kupić. Jest w czym wybierać, gdyż na marketowych półkach znajdziemy telewizory Lcd, Led, plazmowe, crt, oled czy też rozwojowe telewizory w technologii laserowej. zdecyduj dobrze dobierając telewizor telewizor lcd czy led .

Tags:

Comments are closed.