Porozmawiajmy o BHP

Odzież robocza powinna nie tylko zapewniać pracownikowi jak najlepsze bezpieczeństwo, powinna również, zależnie od zawodu – na przykład w przypadku mechanika mieć sporo kieszeni na ukrycie kluczy, jednak przede wszystkim taka odzież powinna być komfortowa. Nie do pomyślenia jest, by niewygodna odzież robocza rozpraszała pracownika w czasie wykonywania swojej pracy, w szczególności jeśli ta praca jest ryzykowna.

Odzież robocza jest szczególnie ważna w takich zawodach jak spawacz, gdzie ryzykuje się nie tylko uszkodzenie oczu z powodu iskier, lecz również światło podczas spawania jest niezwykle jasne, co może uszkodzić siatkówkę. Dlatego też należy w tej pracy nosić kask ochronny. Podobnie pracując w hucie jesteśmy narażeni na niesamowicie wysokie temperatury, dlatego noszenie strojów ognioodpornych zapewnia hutnikowi bezpieczeństwo.

Każdy zakład pracy powinien zaopatrywać się w produkty z zakresu BHP w hurtowni. Hurtownia BHP gwarantuje dużo niższe ceny, co w przypadku zamówień kilkuset artykułów daje dużą różnicę w cenie. Dlatego też wielu pracodawców, prezesów i właścicieli firm nie waha się ani chwili i natychmiast nabywa potrzebne produkty w hurtowni BHP a nie w innych znacznie droższych sklepach detalicznych.

Każdy zawód wymagający noszenia specjalnych kostiumów, czy też uniformów ma również określone obuwie robocze, które zapewnia ochronę i bezpieczeństwo podczas pracy. Zlekceważenie przepisów BHP wiąże się nie tylko z zagrożeniem życia lub zdrowi, lecz również z dotkliwą grzywną za zaniedbywanie przepisów BHP. Niezależnie od tego czy byłoby to niezabezpieczenie dróg ewakuacyjnych, czy też spożywanie alkoholu w czasie pracy.

Dość jest na rynku różnego rodzaju obuwia, jednakże obuwie robocze ma chyba większy wybór niż obuwie, które nosimy na co dzień. Wszakże każdy zawód cechuje się innymi wymogami jeżeli chodzi o BHP, toteż każdy zawód wymaga wykorzystywania do pracy innego typu obuwia roboczego. Jest to całkiem jasne. Inne zagrożenia w pracy grożą ratownikowi górskiemu i inne strażakowi ochotniczej straży pożarnej.

Tags:

Comments are closed.