Ręcznie wykonane ozdoby.

Przy produkcji biżuterii, tak naprawdę używamy gotowych już części, całość przypomina tak naprawdę układanie klocków lub puzzli. Prefabrykaty do biżuterii z reguły są już gotowe do łączenia, czekając tylko na naszą decyzję, w jaki sposób zostaną ze sobą spasowane i dobrane. Prefabrykaty srebrne pasują najczęściej do wszystkich innych rodzajów elementów składowych biżuterii, dlatego też są najczęściej używane.

Jeśli nie chcemy wydawać majątku na stworzenie pięknej biżuterii, warto zainteresować się minerałami nieszlachetnymi – w końcu nie wszystko złoto, co się świeci. Kamienie naturalne czy kamienie półszlachetne także są pięknymi okazami minerałów i świetnie sprawdzają się jako ozdoba kobiecego ciała – onyks, opal, turkus czy akwamaryn to tylko kilka z wielu przykładów pięknych kamieni.

Biżuteria robiona ręcznie obecnie jest bardzo popularna dzięki rozwojowi internetu. Szybkość wymiany informacji i łatwość w dostępie do sklepów internetowych, pozwalają zaopatrywać się w potrzebne materiały bardzo szybko i bardzo łatwo. Wystarczą przecież dwa kliknięcia, aby stać się szczęśliwą posiadaczką ciekawych elementów biżuterii, które umożliwią nam stworzenie naprawdę unikalnej kombinacji.

Kupując rzemienie, hurt jest najlepszym rozwiązaniem – pozwoli to nam na kupno dużej ilości rzemyków za małe pieniądze. Można się pytać – po co nam tak duża ilość jednego w sumie tylko elementu biżuterii? Prosta sprawa – rzemieni używa się praktycznie do każdego typu biżuterii – do naszyjników, kolczyków i bransoletek. Nawet zawiązanie kilku rzemieni w różnych kolorach w okół kostki daje ciekawy efekt.

Rozpoczynając robienie amatorsko biżuterii musimy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria jubilerskie – takie jak sznurki, linki jubilerskie czy kryształki Swarovski. Jeśli chodzi o koraliki hurt jest najkorzystniejszą metodą zakupu – zawsze jest potrzebna duża ich ilość, a prócz szybkie zużywania, zwyczajnie szybko się gubią.

Tags:

Comments are closed.