Skąd brać pieniądze?

Kredyt dla nowych firm to środki niejednokrotnie pozwalające na uruchomienie własnej działalności, wdrożenie produktu czy usługi bądź przeprowadzenie kampanii marketingowej. Natomiast jeśli zamierzasz nabyć meble biurowe, sprzęt IT lub wyposażyć salę konferencyjną możesz skorzystać z leasingu dla nowych firm.

Ostatnio modnym interesem, prawdopodobnie z racji małego zaangażowania czasu i oferty stabilnych, dosyć wysokich zysków, stało się zakładanie myjni samochodowych – w szczególności samoobsługowych. Wystarczy odpowiedni automat, do którego klient wrzuci odliczoną kwotę pieniędzy i już będzie mógł korzystać z myjni. Jednak postawienie takiej myjni nie jest rzeczą tanią – i tutaj przychodzi nam po raz kolejny rozwiązanie wynajmu. Leasing myjni samochodowych jest w naszym kraju tematem świeżym, ale godnym zastanowienia.

Jednym z najpopularniejszych wyjść w przypadku zapotrzebowanie na rozwiązanie inwestycyjne przy ograniczonym zasobie gotówki, jest oczywiście leasing. Leasing ma wiele form, jest oto w skrócie umowa wynajmu określonej rzeczy od leasingodawcy. Te rozwiązanie bardzo często stosowane jest w przypadkach zapotrzebowanie jednorazowego, np. na flotę aut. Leasing samochodów osobowych jest popularny także dlatego, że przedsiębiorca może tanio sam zaopatrzyć się w dobre auto.

W dzisiejszych czasach istnieją także bardzo zróżnicowane dotacje unijne dla firm. Dzięki wsparciu z zachodu, wiele polskich przedsiębiorstw miało swoją szansę na rozwój – jak wiadomo, na początku najważniejszy jest kapitał na początkowe, “chude” lata. Dzięki dotacjom założenie firmy w Polsce jest obecnie o wiele prostsze, niż było to jeszcze kilka-kilkanaście lat temu.

Pozyskanie przez firmę kredytu inwestycyjnego, to nie lada wyczyn! Bardzo wiele wniosków odpada z uwagi na co nie tyle niewłaściwie przygotowany wniosek kredytowy, co z powodu źle zaplanowanego ciągu zdarzeń inwestycyjnych. To oczywiste, że nie musisz znać się na tym procesie, jednak twoim obowiązkiem jest mieć przygotowany pomysł na tyle, by firma doradcza mogła przelać go w formę biznes planu, przedstawić właściwą prognozę sporządzoną metodą dochodową lub przychodową oraz sporządzić wniosek. To oczywiście oklepana formułka z którą zetkniesz się wszędzie. To co najważniejsze zawsze tkwi w szczegółach i zasobach wiedzy ludzkiej.

Tags:

Comments are closed.