W jaki sposób sfinansować inwestycję.

Spółka celowa lub nowa firma aby otrzymać leasing czy też kredyt, winna posiadać dobry biznes plan. Będzie on stanowić podstawę, udokumentowanie naszego pomysłu. Jest on na tyle ważny że w większości przypadków z uwagi na jego brak lub złe opracowanie firma ubiegająca się o finansowanie otrzymuję decyzję negatywną. Biznes plan możemy opracować oczywiście sami, lecz istnieją również profesjonalne firmy piszące dla nas biznes plany na zamówienie.

Ostatnio wielu przedsiębiorców, prawdopodobnie z racji małego zaangażowania czasu i nakładów, oczekiwanych wysokich zysków, uruchamia myjnie samochodowe – w szczególności bezdotykowe. Wystarczy odpowiedni automat, do którego klient wrzuci odliczoną kwotę pieniędzy i już będzie mógł korzystać z myjni. Jednak postawienie takiej myjni nie jest rzeczą tanią – i tutaj przychodzi nam po raz kolejny rozwiązanie dzierżawy. Leasing myjni samochodowych jest w naszym kraju tematem świeżym, ale godnym zastanowienia.

Początek działalności nowej firmy związany jest z trudnościami w pozyskaniu finansowania. Jednym z rozwiązań jest faktoring , który pozwala poprawić płynność finansową firmy. W zamian za z góry znaną cenę, faktorant otrzymuje natychmiastową wypłatę środków w wysokości 90% brutto przedstawionej faktury. Nie ma również wygórowanych ograniczeń co do minimalnego limitu na odbiorcę lub można wykluczyć cesję globalną.

Jednym z oczekiwanych rozwiązań każdej nowej firmy w przypadku zapotrzebowania na finansowanie środka trwałego przy ograniczonym zasobie gotówki, jest oczywiście leasing. Leasing ma wiele form, jest to w skrócie umowa wynajmu określonej rzeczy od leasingodawcy. Te rozwiązanie bardzo często stosowane jest w przypadkach zapotrzebowania jednorazowego, np. na zakup auta. [link=http://http://www.dlanowychfirm.pl/leasing%20dla%20nowych%20firm/leasing.samochodow.osobowych.htm]Leasing samochodów osobowych jest popularny także dlatego, że przedsiębiorca może nabyć auto bez angażowania większej gotówki.

Jak wiadomo, najtrudniejsze są początki. W sumie, gdyby nie leasing dla nowych firm wiele przedsiębiorstw nie miałoby szans na utrzymanie się na rynku – koszta początkowe rozpoczęcia działalności są zwyczajnie zbyt wysokie, żeby pokryć je z nieregularnych wpłat przybywających z łapanych wyrywkowo zleceń. W momencie, kiedy osiągniemy już finansową stabilizację, leasingowane produkty można odkupić.

Tags:

Comments are closed.