ABC zaworów opon

Inne akcesoria wulkanizacyjne, które pomogą nam zadbać o odpowiedni stan opon naszego samochodu to między innymi smarowniczka. Smarowniczka służy najprościej mówiąc do nanoszenia smaru w urządzeniach mechanicznych. Poprzez smarowanie ograniczamy tarcia pomiędzy częściami, chronimy je przed zanieczyszczeniami i korozją, a także pozwalamy na odprowadzenie ciepła z obszaru tarcia.

Jeżeli chcemy sprawdzić czy nasze opony są w należytym stanie powinniśmy odwiedzić serwis opon. Pracownik takiego serwisu powinien szczegółowo zbadać stan naszych kół. Przy wymianie opon musimy zwrócić uwagę na to czy poza samym ogumieniem, zostały wymienione zawory. Jeśli nie, należy koniecznie zażądać, aby zawory zostały również wymienione, gdyż one także zużywają się w trakcie korzystania z samochodu.

Bezpieczny samochód jest podstawą do bezproblemowego poruszania się po drodze. Każdy najmniejszy element ma znaczenie w tak dużym pojeździe. Dlatego niezwykle istotną sprawą jest by wszystkie części samochodu, nawet zawory spełniały swoje funkcje prawidłowo. Dobrze jest, więc, przeprowadzać regularnie przegląd swojego samochodu. W ten sposób możemy wykryć w naszym samochodzie jakieś poważniejsze usterki.

Zawór jest elementem opony, którego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej szczelności. Brak szczelności przy znacznej prędkości na przykład 100 kilometrów na godzinę, mógłby się dla nas skończyć tragicznie. Zawór powinien być zabezpieczony nakrętką, która ochroni go przed zanieczyszczeniami. Ważne jest, aby przy każdej zmianie opon, zawory także były wymieniane, gdyż zużywają się w trakcie użytkowania samochodu.

Ważnym elementem chroniącym zawór jest kapturek. Dzięki niemu do zaworu nie przedostaje się brud, który obniża szczelność opony. Gdy zanieczyszczenia dostają się do zaworu, pojawia się problem z ich zamknięciem. Efektem tego jest ucieczka powietrza z opony, co wpływa na stabilność auta w czasie jazdy. Tak zdeformowane koła, mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla nas, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Tags:

Comments are closed.