BHP w pracy

Każde biuro, każda fabryka oraz każdy zakład pracy musi posiadać odpowiednie środki czystości. Jeżeli chodzi o zasady BHP, to wszystkie środki czystości muszą spełniać określone kryteria, między innymi to, że muszą znajdować się w miejscu chłodnym, zacienionym przeznaczonym na środki czystości, które nie może znajdować się zbyt blisko miejsca pracy. Podobnie w sklepach, środki czystości muszą znajdować się na dostatecznej wysokości uniemożliwiającej dziecku dostanie się do nich.

W pracy na wysokościach bardzo ważne jest noszenie kasków zabezpieczających przed urazami. Kaski ochronne są więc bardzo często wykorzystywane w budownictwie – w pracach na rusztowaniach, jak również w pracach na dachu. Urazy czaszki to jedne z najpoważniejszych i najdalej idących w skutkach urazów, które mogą przydarzyć się człowiekowi. Głowę mamy tylko jedną, dlatego należy przedsięwziąć wszystkie środki żeby zapobiec jej urazom.

Kaski ochronne są w ten sposób skonstruowane, żeby nie tylko jak najlepiej chronić głowę ale również, aby były jak najbardziej wygodne. Mają one również specjalny pasek dający pewność, że kask nie spadnie podczas pracy na wysokości. Wewnątrz kasku mamy również specjalne miękkie wyłożenie, by włosy oraz skóra głowy nie ocierała się o twardą powierzchnię kasku.

Wszelkie zanieczyszczenia w miejscu pracy, powodują spore ryzyko. Nie tylko ze względu na wizualne odczucie “brudu”, ale również na bakterie i wirusy. Zasady BHP poświęcają naprawdę dużo na opis tego, jakie środki czystości muszą być użyte przy czyszczeniu takich a nie innych powierzchni. Przestrzeganie zasad BHP odnośnie dezynfekcji zapewnia brak baterii i wirusów w miejscu pracy oraz zdrowszych pracowników.

Hełmy ochronne są ważne nie tylko w przepisach BHP obowiązujących na budowie. Również zwiedzając wiele niebezpiecznych miejsc, takich jak klify, czy też jaskinie należy mieć na głowie hełm ochronny. Nigdy nie wiadomo czy nie uderzymy w jaskini o niski strop, lub czy też w jakimś wąwozie nie spadnie nam na głowę kamień. Dlatego też przepisy odnośnie BHP są nieubłagane. Hełm znacząco osłabia ryzyko doznania wstrząsu mózgu i uszkodzenia czaszki.

Tags:

Comments are closed.