Ceny nowych nieruchomosc ponownie spadły

usredniona wartosc metra kwadratowego mieszkania w transakcjach pokazywanych przez klientów poprzez ostatniego tygodnia troche stopniała w Warszawie(minus 10 proc.). Jednak nie tylko ceny zmalaly. Wyjatkikiem jest Gdynia, gdzie zauwazylismy w wskaznik tydgodnia wzrost o 0,9 proc. W nastepstwie w ciągu ostatniego miesiaca indeks cen ofertowych traci o 11,2 proc.

Nie hamuje tempo w jakim powstaja upusty ceny nieruchomosci. Najnowszy odczyt indeksu cen transakcyjnych mieszkan w Warszawie pokazuja, iż w lipcu ceny stopniały o 1,85 proc. To już szósty z rzędu termin, w którym ten indeks pokazuje wynik gorszy niz w poprzendim okesie.

Wyjątek wśród wiekszych miast stanowi Warszawa. W stolicy cena m2 nieruchomosci sprzeawanego do sprzedaży na rynku pierwotnym jest w stosunku do kwietnia 2012 roku wyższa o 2,9%, tj. o 186 zł/m2. wzkaznik ten nie prezentuje jednak, że w Warszawie, jako jedynym miejscu w Polsce, popyt przewyższa podaż. ukazany wynik to efekt większej podaży nieruchomosci z rynku pierwotnego, których wieksze ceny pokazuja średnią. nastepnie, na przestrzeni ostatnich 2 tygodnie, jest w dwóch przypadkach – w czerwcu – widzielismy wartości wskaźnika wobec ostatniego tygodnia. Były to jednak tylko kosmetyczne wzrosty, sięgające tylko 0,13 i 0,61 proc.

Choć w wrzesniu ceny mieszkan w Warszawie po znowu nieznacznie obnizyly sie, to o spektakularnych obnizkach wciąż nie ma mowy. Jeśli jednak zsumujemy notowane co miesiąc, niewielkie roznice wskaznikow, to zauwazymy, że w ciągu ostatniego roku ceny ofertowe mieszkań w Warszawie zmniejszyly sie o 4,6%.

Jak pokazuja wyniki analizy ktoregos z portalu mieszkaniowego średnie ceny ofertowe mieszkań w Warszawpie obnizyly sie przeciagu ostatniego roku o ponad 7%. W stolicy wskaznik za m2 jest teraz aż o blisko 500 zł mniejsza niż przed tygodniem Do ponad 5-procentowych spadków cen doszło także w 5 innych spośród 18 badanych miast: Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi i Szczecinie. W każdym z nich aktualne stawki za m2 używanego lokum są o ponad 260 zł niższe niż rok temu.

Tags:

Comments are closed.