Czy warto inwestować w reklamę?

Nieraz zamiast bilbordów starcza pospolite ulotki. Marketing to przede wszystkim zdolność przedstawienia siebie. Ktoś kto dba o osobisty wygląd, chociażby przed samym sobą zdaje sobie sprawę jak istotne jest uzyskanie dobrego wrażenia. Nie jest to łatwe. Aczkolwiek dobre wrażenie, to już połowa sukcesu. Dalej droga jest prosta. Wystarczy tylko nie zniweczyć już uzyskanych rezultatów.

Musimy tymczasem pamiętać, że z reklamą styka się choćby w najmniejszym stopniu każdy przedsiębiorca wręczając swoją wizytówkę ewentualnemu klientowi. Nie ma sensu by rozczulać się nad sensem promocji aktywności którą prowadzimy. Swoje myśli powinniśmy raczej przesunąć na zupełnie inny tor i zacząć zastanawiać się jak pomysłowo, tanio i skutecznie możemy się wypromować.

Wróćmy jednak do pytań o sens reklamy takiej jak szyldy reklamowe. Wielu z Was prawdopodobnie powie, że promocja nie jest im do niczego potrzebna, ponieważ klientów pozyskują z tzw. „polecenia” lub poprzez referencje. Fakt, jest to skuteczna droga, ale o ile nie jesteś fizykiem jądrowym, powinieneś liczyć się z dużą konkurencją osób Tobie podobnych. Jak uważasz, kogo wybierze potencjalny klient? Człowieka, który swój numer telefonu zapisuje na kawałku kartki, czy fachowca, dbającego o wizerunek swój i firmy chociażby za pomocą wizytówek i ładnego katalogu z portfolio swoich dokonań? Odpowiedź nasuwa się sama.

Czasami nakręcenie spotu reklamowego i jego emitowanie w najważniejszym czasie antenowym nie będzie konieczne chociaż w przypadku popularyzacji wielu produktów to postępowanie będzie najskuteczniejsze. Musimy na początek sprecyzować grupę naszych potencjalnych partnerów. Jeśli tego nie zrobimy w pewnym momencie okaże się, że inwestujemy czas i środki w jałowe działania, nie przynoszące nam żadnego plonu, ani obliczalnej korzyści.

Rozpoczynając przygodę z własną działalnością gospodarczą, prędzej czy później zaczną do nas trafiać przedstawiciele wszelkiego typu agencji reklamowych. Niektórzy z nich będą usiłowali do nas trafić wszelakimi kanałami, od drzwi wejściowych, po skrzynkę mailową sekretarki. Będzie to właściwa chwila by pomyśleć nad sensem reklamy działalności z którą się zwiążemy. Dla wielu przedsiębiorców reklama dalej zostaje obcojęzycznym terminem, na który trafiają głównie w dziale „wykształcenie”czytając CV potencjalnych pracowników.

Tags:

Comments are closed.