Kiedy holować samochód?

Laweta samochodowa to pojazd lub przyczepa, której celem jest transport samochodów najczęściej osobowych. Bardzo często jest używana przez pomoc drogową na przykład w holowaniu samochodów. Laweta często wyposażona jest w specjalny hak i bardzo mocną linkę. Wszystko to służy temu by prościej załadować pojazd na lawetę i odchorować w dane miejsce, bardzo często warsztat samochodowy.

Wypadek samochodowy to zdarzenie, którego uczestnikami są samochody oraz występują ranni i zabici. pojęciem podobnym jest kolizja drogowa [ /link] jednak tu nie mówimy o rannych osobach, lecz tylko o stratach materialnych. W wypadkach drogowych w Polsce co roku traci życie mniej więcej 4 tysiące ludzi. Podstawowe przyczyny wypadków to alkohol, prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustępowanie pierwszeństwa.

Usługa assistance to nieobowiązkowa usługa, mająca na celu zapewnienie swego rodzaju poczucia bezpieczeństwa czy komfortu w różnych sytuacjach życiowych. Przykładem takiego działania może być wszelaka pomoc po kolizji jak na przykład [link]holowanie samochodów, udzielenie uczestnikom wypadku pojazdu zastępczego lub nawet organizacja dalszej podróży czy zapewnienie noclegu kierowcy oraz pasażerom.

Parking jest określonym miejscem postoju samochodów lub środków komunikacji. Można mówić na przykład oparkingach strzeżonych, najczęściej wtedy płatnych, podziemnych, darmowych, czy garażach. Często określa się też specjalne miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Na dużych parkingach na przykład przed centrami handlowymi bardzo rzadko dochodzi do wypadków ale bardzo powszechnym zjawiskiem są drobne kolizje drogowe.

Pomoc to jakieś czyny mające na celu działanie na rzecz dobra innej osoby, sprawienia by ciężka sytuacja była mniej uciążliwa. Znamy wiele rodzajów pomocy. Słysząc o wypadku samochodowym wiemy, że musiała nastąpić jakaś pomoc drogowa w wypadku. Gdy słyszymy o dziewczynie, która zasłabła na ulicy wiemy, że wezwano karetkę i udzielono jej pierwszej pomocy. A gdy w smutnych momentach przyjaciółka nas pociesza, wtedy myślimy o niej jako pomocnej nam.

Tags:

Comments are closed.