Systemy wentylacyjne

Klimatyzacja to proces wytwarzania przyjaznego mikroklimatu pomieszczeń poprzez dostosowanie i pełną kontrolę parametrów powietrza wewnętrznego: temperatury, wilgotności, czystości oraz prędkości cyrkulacji dla ludzi. To właśnie klimatyzacja Bielsko zajmuje się dostosowywaniem powietrza wewnętrznego do wymagań użytkowników pomieszczeń i działa na bazie sprawnego systemu wentylacyjnego.Wentylacja zapewnia stałą wymianę powietrza między środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Wentylator pracując w pomieszczeniu tylko miesza powietrze i w żadnym stopniu nie zmienia jego właściwości. To zadanie należące do klimatyzacji. Aby odkryć jej zalety musimy zdawać sobie sprawę w jakim stopniu parametry powietrza, którym oddychamy decydują o naszym dobrym lub złym samopoczuciu.

Do użytku domowego przeznaczone są głównie klimatyzatory naścienne. Duża oferta produktów pozwala na dostosowanie ich do wystroju różnych pomieszczeń. Proponujemy klimatyzatory ścienne FUJITSU firmy Klimat z Bielska-Białej. To urządzenia typu split, które łączą w sobie małe wymiary z dużą wydajnością i cichą pracą. Są instalowane na ścianie w odległości 10-30cm od sufitu. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana. chłodne powietrze w klimatyzatorze kierowane jest automatycznie w górne strefy pomieszczenia, zaś ogrzanego – w dolne. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego. Urządzenia charakteryzują się nowoczesną technologią, zapewniają cichą i spokojną pracę oraz niskie koszty eksploatacji. Taka klimatyzacja Bielsko to najlepszy wybór do wykorzystania we własnym domu.

Zespół cech mikroklimatu odpowiadający za dobre samopoczucie człowieka określany jest mianem: Komfortu cieplnego. Optymalne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka występują przy jednoczesnym spełnieniu następujących parametrów powietrza wewnętrznego: temperatura: latem 23–26 °C; zimą 20–24 °C. Wilgotność względna powinna wynosić 40–60%, a prędkość cyrkulacji powietrza w miejscu przebywania ludzi: 0,2–0,5 m/s. To właśnie klimatyzacja Bielsko, może stać na straży tych niezwykle istotnych parametrów. W przypadku gdy te nie są utrzymane, pojawia się uczucie duszności, parności lub przeciągu. Komfort dobrego samopoczucia maleje. Nieprawidłowe wysokości temperatur mogą doprowadzić do przeziębienia, zaziębienia, bądź przegrzania.

Dom jako miejsce w którym pracujemy, spędzamy wolne chwile, zażywamy relaksu i traktujemy jako ostoję musi posiadać odpowiednie warunki. Dlatego tak istotna jest prawidłowa wentylacja Bielsko. Jeżeli zdecydujemy się na montaż klimatyzacji w swoim mieszkaniu najlepiej wykonać to na samym początku inwestycji lub podczas remontu. Najłatwiej wtedy zamaskować instalację klimatyzacji, tak by była niewidoczna. Nadzwyczajna wydajność klimatyzatorów ściennych uzyskana jest dzięki wykorzystaniu unikalnych połączeń różnorodnych materiałów w konstrukcji wymienników oraz zainstalowaniu najnowocześniejszego typu wentylatora, aby uzyskać dużą wydajność przy cichej pracy klimatyzatora. Praca klimatyzatora może zostać tak zaprogramowana, aby nawiewał on powietrze we wszystkich kierunkach i bardzo szybko rozprowadzał chłodne lub ciepłe powietrze w całym pomieszczeniu.

Korzystanie z klimatyzacji w domu bądź biurze daje możliwość tworzenia mikroklimatu w pomieszczeniach. Sprawnie funkcjonujący układ klimatyzacyjny daje nam komfort cieplny, a także optymalne warunki do korzystnego samopoczucia. By prawidłowo funkcjonować potrzebujemy nie tylko świeżego powietrza. Nasz organizm wymaga również powietrza o odpowiedniej temperaturze i wilgotności, wolnego od zanieczyszczeń, ale i niepożądanych zapachów i szkodliwych związków. Niezastąpionym urządzeniem do jego regulacji i likwidacji źródeł dyskomfortu jest właśnie klimatyzator. klimatyzacja Bielskosteruje temperaturą, wilgotnością i prędkością powietrza, neutralizuje z niego wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, osuszając powietrze w zależności od naszych potrzeb. Klimatyzacja przynosi wielką ulgę osobom starszym i alergikom mającym problemy z układem oddechowym w upalne dni. Klimatyzator jest o wiele wydajniejszy niż zwykły wentylator. Przy odpowiednim doborze klimatyzatora do wielkości pomieszczenia zapewnia nam chłód nawet w największe upały. Istotną sprawą jest dopasowanie jego mocy chłodniczej do danego pomieszczenia, aby zapewnić wymianę powietrza co najmniej 2 razy w ciągu godziny.

Tags:

Comments are closed.