Inteligencja przyszłości

Inteligentny dom,w skrócie BMS (Building Management System) to mieszkanie, w którym zostały zainstalowane różnorodnego rodzaju czujniki i detektory kierowane za pomocą jednostki centralnej wchodzącej w skład systemu dzięki któremu jest możliwe zarządzenie wszystkimi urządzeniami podłączonymi w budynku. Dzięki takiemu systemowi jesteśmy w stanie sterować np. oświetleniem pilotem.

Posiadając duża ilość urządzeń i jeden uniwersalny pilot do ich sterowania nie zawsze może być wygodne gdy nasz dom jest na tyle przestrzenny że sygnał może nie docierać od miejsca w którym się znajdujemy do odbiornika. Dla uniknięcia takich sytuacji należy się dodatkowo wyposażyć w przedłużacz podczerwieni. Pozwala on na rozszerzenie zakresu pilota, który działa tylko z bliska.

Inteligentny dom wydaje się być abstrakcyjne?Jak mieszkanie może posiadać inteligencje gdy nie jest osobą? Takie klasyczne myślenie musi teraz przejść modernizacji. W czasach gdy postęp technologiczny jest tak zaawansowany że człowiek nie interesujący się ciągle nowinkami bardzo szybko zostaje w tyle. Inteligencja zostaje zaszczepiona w domach dla wygody i oszczędności czasu człowieka.

Wygodnym urządzaniem przydatnym w każdym nowoczesnym domu jest uniwersalny pilot, którym możemy kierować zarówno rolety okienne, okna, ogrzewanie czy naświetlenie jak i bramy garażowe. Najnowsze technologie nie tylko są energooszczędne ale też zamontowanie np. alarmu czy w Warszawie czy Piasecznie gwarantuje nam bezpieczeństwo zarówno jak jesteśmy w domu jak i w czasie naszej nieobecności.

Budynek może być tradycyjny i staromodny ale może też wychodzić poza znaną codzienność. Automatyka domowa to coraz silniej cieszącą się popularnością moda, za pomocą której właściciel domu i wszyscy jego mieszkańcy mogą się poczuć komfortowo oraz wygodnie. Bezprzewodowa technologia np.z-wave umożliwia kierowania wieloma urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Tags:

Comments are closed.