Latające taxi

Wynajem helikopterów, na rynku polskim, jest tematem stosunkowo nowym. Na zachodzie już od wielu lat biznesmeni czy całe korporacje wynajmowały lotnicze środki transportu, aby ułatwić podróże w internesach. W takim wypadku decydował czynnik ekonomiczny – szybciej sfinalizowana transakcja dawała większe zyski, które bez problemu pokrywały koszt wynajmu helikoptera potrzebnego do transportu odpowiedzialnych za biznes osób.

Jeśli chcemy przeżyć trochę wrażeń, albo po prostu pokonać jakiś relatywnie krótki odcinek przestrzeni w bardzo szybkim czasie, najlepszym wyjściem będzie wynajem śmigłowców. Lecąc helikopterem mamy komfort możliwości wylądowania praktycznie w każdym terenie, bez potrzeby poszukiwania pasa startowego dla rozpędu i wyhamowania, jak to ma miejsce w przypadku samolotów.

Loty medyczne zazwyczaj zamawiane są przez kliniki obsługujace bogatych pacjentów. Często nie ma innego wyjścia dla transportu medycznego, na przykład organów do transplantacji, generalnie wszędzie tam, gdzie liczy sięszybkość transportu i jego bezpieczeństwo. Samoloty, mimo nagłaśnianych w mediach katastrof, pozostają statystycznie najbezpieczniejszymi środkami transportu, jakie obecnie są stosowane.

Znaczną grupą korzystającą z usługi wynajmowania helikopterów, są najzwyklej w świecie bogacze, korzystający z usług typu air taxi. Mogąc pozwolić sobie na taki wydatek, kto by wolał tłoczyć się na lotniskach, dbać o bilet i korzystać ze środków transportowych dzielonych pomiędzy współpasażerów – znacznie wygodniej jest wynająć śmigłowiec wyłącznie dla siebie i nie zwracać uwagi na niewygodny, których w regularnej linii lotniczej niechybnie byśmy doświadczyli.

Wynajem śmigłowców pomaga także w bezpośrednim dotarciu na miejsce – dzięki temu, możemy polecieć bezpośrednim kursem lotnisko-lotnisko, na liniach, na których regularni operatorzy nie latają. Oszczędza to masę czasu oraz gwarantuje bezpieczeństwo i komfort – w końcu nikt nie lubi przesiadek, ani takich, na których musimy czekać długie godziny na lotnisku, tych, na których biegniemy z jednego samolotu na drugi.

Tags:

Comments are closed.