Potrzeba istnienia klejów na budowie

Klejenie drewna i materiałów drewnopochodnych to często bardzo skomplikowany proces. Różnorodność stosowanych klejów oraz praktycznie nieograniczona liczba profili na które trzeba go nanieść wymagają każdorazowo indywidualnego podejścia. Naszym priorytetem jest aby jak najlepiej dopasować maszynę do operacji, którą ma wykonać i wydajności, którą ma osiągnąć. Tak więc produkujemy maszyny pod indywidualne zamówienie klienta po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu.

Świetnym narzędziem do wykorzystania na placu budowy są ciśnieniowe nakładarki kleju. Te sprytne urządzenia pozwalają, jak sama nazwa wskazuje, nalewać klej na elementy klejone pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na aplikację znacznych ilości spoiwa w krótkim czasie. Klej podany w ten sposób będzie mocował elementy konstrukcji wystarczająco mocno, aby nie istniało ryzyko żadnego zawalenia się.

Rewolucyjny system stosowania łączeń, wyprodukowany przez firmę Festool, a nazywany Domino pozwala na spajanie w jedno elementów, który przy użyciu normalnych narzędzi byłoby kompletnie nieopłacalne. Jeśli ponadto użyjemy odpowiednie dysze do systemu Domino Festool, mamy gwarancję stworzenia łączeń niezastąpionych, dzięki opatentowanej metodzie frezowania małych, pojedynczych elementów.

Aby zapewnić w 100 % profesjonalne i równomierne rozłożenie kleju na klejonej powierzchni, warto zastosować dysze klejowe. Taka dysza umożliwia skorzystanie z ciśnieniowej nakładarki kleju, która natomiast znacząco usprawnia proces klejenia gotowego produktu. Czas, jak wiadomo, w każdej branży jest niezmiernie ważny, natomiast w branży budowlanej jest, można powiedzieć, że najważniejszy.

Ciekawym rozwiązaniem przy budowie są mikrowczepy. Wiązania tego typu pozwalają na silne mocowanie elementów budowy, tak, że postawiony za ich pomocą dom z pewnością przetrwa wiele lat. Jeśli do tego użyjemy odpowiednie dysze do mikrowczepów, stabilność ogólna wzrasta kilkukrotnie. Każdy prawdziwy budowlaniec już dawno docenił korzyści płynące z używania takiej metody.

Tags:

Comments are closed.