Kreowanie marki

Projektowanie opakowań jak i innych rzeczy wiąże się z wykorzystaniem dużej ilości kreatywności i wyobraźni. Wszystko począwszy od kształtu opakowania, tworzywa, z jakiego jest wyprodukowane jest niezwykle istotne. Aby projekt odniósł sukces wszystkie najdrobniejsze detale muszą perfekcyjnie współgrać, tworząc jedną całość. Trzeba jednak uważać, aby nie wykorzystać podobnego pomysłu, co konkurencja.

Za całą kampanię marketingową produktu, łącznie z tym jak wygląda jego opakowanie odpowiada agencja reklamowa. Osoby pracujące w takiej agencji, są odpowiedzialne za stworzenie takiego projektu, który przyciągnie jak największą liczbę klientów. Opierając się o wytyczne, które dostają od zleceniodawcy oraz o aktualną sytuację rynkową, mają za zadanie w właściwy sposób skutecznie wypromować markę.

Poszukując informacji na temat tego czym zajmują się agencje reklamowe, możemy trafić na nic nie mówiące nam słowo branding. Cóż ono, zatem oznacza? W skrócie branding czy też budowanie świadomości marki polega na tworzeniu pozytywnego wizerunku danej marki i utrwalanie tego wizerunku w umysłach klientów. Wszystkie działania realizowane w ramach brandingu jak ustalenie logo, nazwy marki, stworzenie hasła reklamowego są wycelowane w konkretną grupę odbiorców.

Projektowanie etykiet wymaga uwzględnienia nie tylko wytycznych zleceniodawcy. Na etykietach powinien znaleźć się skład chemiczny danego produktu. Jeżeli projektujemy etykietę dla środków, które mogą zagrażać w jakiś sposób użytkownikowi w projekcie trzeba uwzględnić również stosowne piktogramy graficzne. Zostały one ustalone na mocy rozporządzenia i ich brak może grozić poważnymi konsekwencjami dla zleceniodawcy.

Podczas kreowania marki, niezwykle istotne jest zaplanowanie kampanii reklamowej. Co z tego, że wymyślimy super opakowanie, gdy nikt nie będzie wiedział, że nasz produkt istnieje. W tym celu możemy zamówić w agencji reklamowej foldery, które pomogły by wypromować produkt. Dobrym posunięciem, jest oczywiście emitowanie reklamy w telewizji, a także stworzenie strony internetowej naszej marki.

Tags:

Comments are closed.