Ślubne sukienki jak marzenie.

Przecież strój ślubny to nie tylko sukienka ślubna. Często warunki pogodowe, względy religijne lub tradycja zmuszają pannę młodą o okrycia ramion lub nawet całej górnej części ciała. Mając to na względzie należy poszukać odpowiedniego okrycia wierzchniego, które jednak nie powinno przytłaczać całości. Nasze mamy często okrywały ramiona pożyczonym od cioci lub babci przedpotopowym futerkiem,które nijak miało się do białej sukni. Obecnie mamy szeroki wybór różnego rodzaju bolerek, żakiecików, futerek,płaszczyków, którymi możemy się przysłonić.

Także spodnie szerokie, o kroju a la Marlena Dietrich z małym ozdobnym gorsecikiem wyglądają niezmiernie ponętnie. Panie o bardziej awangardowym sposobie ubierania nie muszą trzymać się konwenansów i ubrać suknię vintage,wcale nie białą, ale za to z przepięknej koronki. Niektóre bardziej odważne dziewczyny wybiorą nawet kreację z cekinów lub z przezroczystego szyfonu. Wszystko będzie wyglądało przepięknie na pannie młodej o ile tylko będzie czuła się dobrze w stroju przez siebie wybranym.

Ładnie uszyta sukienka ślubna, wykonana z dobrego materiału nie musi wcale być przesadnie strojna, przeładowana dodatkami. Ale dobrze dobrane bolerko może tylko wzbogacić taki strój ślubny. W chłodne pory roku panna młoda przeważnie marznie w swojej cieniutkiej sukience ślubnej i tu z pomocą przychodzą te wszystkie cudne wierzchnie okrycia. Nierzadko panna młoda wybiera dziś nie suknię ślubną, a garsonkę bądź kostium. Ładnie dopasowany, mały żakiecik z ciekawym kołnierzem lub stójką ślicznie podkreśli urodę młodej kobiety.

Przez wiele lat jedyną możliwą kreacją na własny ślub była długa biała lub ecru suknia ślubna. Ostatnimi czasy takie bogate, dostatnie suknie są coraz to częściej wypierane przez skromniejsze, krótsze ich wersje, co wcale nie odbiera im uroku. Bardzo modne stały się sukienki w stylu lat 50-tych, z bardzo szerokim dołem, na sztywnej halce, z małą, dopasowaną górą, nierzadko w formie gorseciku.

Do tego można ubrać ołówkową,wąską spódnicę z rozporkiem o długości w okolicy kolana i całokształt wyglądać będzie uroczo. Mogłaby to być także długa spódnica o linii tulipana, lekko podkreślająca biodra, wtedy całość wyglądałaby bardziej dostojnie. Z jakiego powodu jednak nie wybrać spodni. Długi,dopasowany żakiet w formie smokingu i wąskie spodnie rurki z kantem wyszczuplą sylwetkę i nadadzą jej trochę drapieżnego charakteru.

Tags:

Comments are closed.