CV i listy motywacyjne – przykłady

CV i listy motywacyjne to zawsze wymagane przez korporacje dokumenty przedstawiane podczas rekrutacji pracowników. Serwis cv.pomysl.com pomoże Ci napisać skuteczne cv i list motywacyjny. Zachęcamy do przeglądania naszych szablonych wzorcowych. Za ich pośrednictwem znajdziesz uczciwą pracę. Zaufali nam fachowcy. Przyłącz do grupy zadowolonych pracowników, którzy znaleźli dobrą pracę dzięki profesjonalnemu cv.

List motywacyjny powinien uzasadniać, czemu ubiegasz się o tę pracę. Jednak list motywacyjny nie powinien zawierać samych wiadomości z CV. Na pewno należy w liście motywacyjnym zawrzeć informacje o motywacjach które nas kierują do ubiegania się o daną pracę. Przesłanki te mogą być zarówno natury pieniężnej jak i zawodowej. Trzeba przy tym pamiętać, iż list motywacyjny jest przeglądany dopiero po CV. Musisz zatem postawić zarówno na cv jak i list motywacyjny. List motywacyjny powinien być napisany na komputerze.

Na starcie podajesz Twoje dane personalne, potem wykształcenie, ukończone kursy, swoje doświadczenie zawodowe oraz inne doświadczenia mające związek z pracą, informacje o znajomości języków obcych i obsłudze urządzeń, na samym końcu zainteresowania. Należy pamiętać, iż pracodawca ma niewiele czasu na czytanie Twojego curriculum vitae. Pamiętaj zatem pisz krótko i na temat, jednak nie zapomnij o najważniejszych z informacji. Pomoże to odnieść sukces.

List motywacyjny zazwyczaj jest dokumentem dołączanym do curriculum vitae. Jego rozmiar może być różna. Często wystarczy niewiele zdań, czasem można napisać jednak dwie strony. Trzeba czasem nawiązać do wizji na życie i etapach do jego realizacji. Trzeba zapisać jaki etap na tej drodze stanowi robota o którą się staramy. Można też nawiązać do potrzeb życiowych i mobilizacji do ich osiągnięcia.

CV, zwane też curriculum vitae, to tzw. życiorys zawodowy. Dobre cv pozwoli skłonić pracodawcę do Twojej kandydatury. Tworząc cv musisz zawsze w nim pokazać pewne wiadomości. Istnieją rzeczy które mniej interesują przyszłego pracodawcę. Przedstawiając CV musisz skupić się na rzeczach najistotniejszych. Pamiętaj że firma nie tylko poszukuje doświadczonych pracowników, czasem poszukuje też ciekawych osobowości, cechujących się takimi rzeczami jak lojalność

Tags:

Comments are closed.