Dachówki ceramiczne na nasze dachy

Planując budowę domu chcielibyśmy zapewnić sobie na długie lata komfort i spokój. Dlatego wybór właściwych materiałów budowlanych jest wyjątkowo istotny. Tradycyjne, od wieków stosowane rozwiązania to: na dach – dachówka ceramiczna a na ściany i ścianki działowe – cegła. Jest to sposób na solidny i ekologiczny dom na całe życie.Ceramika jest dobrą polską tradycją i warto ją jak naiszerzej stosować

Dom to najważniejsze miejsce dla każdego z nas, a dla domów najważniejszy są dachy. Dlatego tak zasadniczy jest wybór odpowiedniego pokrycia na dach. Istnieje bardzo wiele różnego typu materiałów pokryciowych: dachówki ceramiczne, dachówki betonowe, łupek, blachodachówki, dachówki bitumiczne, blachy. Dachówka ceramiczna należy do najtwalszych pokryć, ale wybór materiału w dużej mierze zależy od naszych upodobań a również od ceny materiału. Dachówki na dachu wyróżnia się nie tylko trwałością ale posiadają też wyjątkowe walory estetyczne.

Dachówki ceramiczne to jeden z najstarszych rodzajów pokryć dachowych. Początki ich produkcji i stosowania sięgają czasów starożytnych. Ten solidny sposób pokrywania dachów jest najlepszym parasolem nad naszym domem. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają dachówki południowe o głębokiej w słonecznej kolorystyce tak charakterystycznej dla architektury śródziemnomorskiej na domy tradycyjne oraz dachówki płaskie na domy o architekturze nowoczesnej.

Dachówka ceramiczna jest wyjątkowym materiałem budowlanym i znajduje szerokie zastosowanie w nowych i remontowanych budynkach. Dachy pokryte dachówką należą obok pokryć z blacy miedzianej do najbardziej trwałych pokryć. Dachówki ceramiczne oferowane sa w bogatej gamie tak pod względem kształtów jak i kolorów. Dachówka ceramiczna jest naturalnym i ekologicznym materiałem coraz częściej stosowanym w Polsce.

Istotnym elementem każdego domu jest ładna elewacja oraz dach. dachówki szczególnie na stromych dachach dominują w elewacji. Bogata kolorystyczna dachówek oferowanych na rynku pozwala na odpowiedni dobór w tym zakresie. Dachówka jako solidne pokrycie wyróżnia się nie tylko trwałością ale posiada też wyjątkowe walory estetyczne.

Tags:

Comments are closed.