Uchwyty do telewizorów – mądry wybór.

Kupując płaski telewizor lcd, zależy nam, by telewizor po montażu na ścianie, możliwie najbardziej do niej przylegał. Wybieramy więc uchwyt do telewizora który zapewnia jak najmniejszą odległość pomiędzy ekranem, a powierzchnią ściany. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając uchwyty do telewizora, aby po jego zamontowaniu być w pełni usatysfakcjonowanym?

Upraszczając możemy uchwyty do telewizorów podzielić na trzy grupy: uchwyty z pełną regulacją położenia (możemy ekran pochylać i obracać nim względem pionowej osi), uchwyty z regulacją pochylenia i uchwyty bez żadnej regulacji, gdzie ekran jest powieszony na ścianie podobnie jak obraz.

Planując zakup uchwytu z regulacją we wszystkich płaszczyznach, należy przeanalizować schematy publikowane przez producenta, gdyż podawane zakresy ruchów telewizora mogą zależeć od jego wielkości. Niektóre uchwyty do telewizora są niesymetryczne i zakres ruchu względem osi obrotu, na lewą stronę może być inny niż na prawą.

Jeśli zależy nam na ścisłym przyleganiu telewizora do ściany, a jednocześnie na możliwości jego przemieszczania w dużym zakresie, wiodący producenci proponują uchwyty do telewizorów przeznaczone do montażu w specjalnej kasecie, która jest wpuszczona w ścianę. Ramiona uchwytu w pozycji spoczynkowej są ukryte wewnątrz kasety i pokazują się dopiero po wysunięciu telewizora.

Decydując się na uchwyt do telewizora z pełną regulacją, istotne jest czy wybraliśmy go, bo chcemy ekran zamontować w nietypowym miejscu, np. narożniku pomieszczenia, czy też będziemy wielokrotnie zmieniać jego położenie, oglądając telewizję np. rano z kuchni, a po południu z pokoju dziennego. W tym drugim przypadku powinniśmy wybierać uchwyty do telewizorów wyższej jakości.

Wybierając uchwyt do telewizora, powinniśmy znać masę telewizora oraz rozstaw otworów mocujących, które są umieszczone tylnej ścianie obudowy. Podawana przez producentów uchwytów informacja, że dany uchwyt pasuje do telewizorów o określonej przekątnej, jest raczej ogólna, i nie zapewnia nam stuprocentowej gwarancji dopasowania.

Tags:

Comments are closed.