Vilcacora – zioła z Amazonii

Ameryka Południowa nazywana również Nowym Światem, posiada wielkie tereny roślinności nienaruszonej przez człowieka. Dzięki temu jest to obszar uznawany za najczystszy na ziemi. Medycyna naturalna wykorzystuje te ogromne możliwości. Dzięki tym sprzyjającym warunkom, rosnące tam rośliny wykazują niespotykane właściwości lecznicze i dlatego mają zastosowanie w leczeniu najcięższych chorób.

Są to najmłodsze na świecie tereny pod względem ukształtowania tektonicznego i dlatego cały czas aktywne, co powoduje ogromną zawartość żywych minerałów i pierwiastków, co ma przełożenie na moc roślin peruwiańskich używanych i uznanych przez medycynę naturalną. Fitoterapeuci na całym świecie z powodzeniem stosują rośliny amazońskie do walki z najcięższymi chorobami, nawet uznawanymi przez medycynę farmakologiczna za nieuleczalne.

Z wielu najbardziej znanych roślin z tego regionu, możemy wyróżnić takie jak:Vilkakhora (zwana również Vilcacora, koci pazur), która w bardzo znaczący sposób wzmacnia siły wewnętrzne naszego organizmu czyli układ immunologiczny, manayupa, Graviola, Maca czy Sangre de Drago (Smoczą Krew). Wszystkie te zioła wchodzą w skład kuracji ziołowych skomponowanych przez ojca Szeligę.

Zioła peruwiańskie zaczęły być stosowane przy leczeniu wielu ciężkich i przewlekłych schorzeń, nawet w leczeniu nowotworów. Największy badacz flory amazońskiej ojciec Szeliga z powodzeniem stosował takie zioła jak manayupa, flor de arena, hercampuri w celu detoksykacji organizmu, wilca cora, tahuari, graviola w celu wzmocnienia układu odpornościowego czy maca w celu uzupełnienia w niezbędne witaminy i minerały. Okazało się, że zastosowanie tych roślin przez ziołolecznictwo daje ogromnie pozytywne wyniki.

Medycyna naturalna znana i używana od wielu wieków, ponownie wraca do łask. Naturalne metody leczenia nie są obarczone skutkami ubocznymi, a ich efektywność jest niebywale wysoka. Zwłaszcza zioła peruwiańskie – zioła ojca Szeligi, wyróżniają się niezwykłą siłą i mocą w walce z przewlekłymi schorzeniami. Polski ksiądz salezjanin Edmund Szeliga przygotował kuracje ziołowe, składające się z kilku komponentów.

Tags:

Comments are closed.